Заміна проводки-відповідальна і дуже важлива частина сучасного ремонту. Але іноді це доводиться робити позапланово, оскільки стара проводка вже не виконує своїх функцій, і проживання в квартирі перестає бути комфортним.
Цей обєкт є яскравим прикладом такої ситуації. Жтлт собі спокійно люди, і раптом біда-майже половина квартири без світла. Що робити? Звичайно, шукаємо обрив і усуваємо. Але як виявилось, алюмінієвий провід, що йшов з поверхового щита, просто сплавився і коротнув, а через неспрацюваня автомата справа дійшла до розплавлення жили. При цьому був пошкоджений і провід іншої половини квартири.
Так, ситуація неприємна, але можна обійтись без повної заміни проводки-ділянка проводу міняється. Але ж це все одно брудний процес з пошкодженням декору стін, та й все одно планувався ремонт за декілька років, бо вже давно на часі. Тож вирішили починати ремонт і міняти проводку повністю, не вдаючись до тимчасового ремонту з залишеням старої проводки, благо фінанси більш-менш дозволили. А оскільки це сталося раптово, то накопичити не зовсім встигли, і все ж таки постала задача економії, але без шкоди для якості і надійності.
Ретельним вибором місць для майбутніх розеток-світильників, оптимізацією кабельних трас та вибором якісних, і в той же час не надто дорогих матеріалів, я досяг потрібного результату-мінімальних витрат при якісному результаті. Тож матеріал закуплено, роботи розпочались, і через чотири дні все готово.
Щит має 24 місця, з яких зайнято 16 (запас на можливе майбутнє розширення), сумарна довжина силових ліній всього 84м, освітлювальних 40. При цьому на пральну машину, бойлер та блок розеток робочої зони йдуть індивідуальні лінії, кожна кімната має окрему лінію для розеток, а освітлення квартири поділено на дві зони-лінії і відокремлено від розеткових ліній.
Для збірки щита обрано автоматичні вимикачі та ПЗВ фірми Eaton серії HL-4 (мої улюблені-недорого, надійно і якісно), реле напруги Зубр від відомої київської компанії ДС-Електронікс, кабелі марки ВВГп-нгLS 3х2,5 від Profiline та 3х1,5 від Borsan (білий, нехарактерний для ВВГ колір,-їх фірмова риса). Щиток, як завжди коли треба якість і розумна ціна-VIKO, та й розетки я рекомендую ставити саме цього бренду. Всі коробки зібрані за допомогою опресування в гільзи, і в процесі експлуатації обслуговувати їх буде не потрібно, це один з трьох способів, що дозволені до використання в недоступних для обслуговування місцях-зварювання, пайка та опресовка.
Дуже пощастило, що в цієї сім'ї була можливість виїхати з квартири на час ремонту, і навіть повивозити всі нормальні м'які меблі (щоб не забруднити пилом), а все що залишили-готується до смітника, бо позбутись деяких меблів мріяли давно, та все руки не доходили, а тут такий привід. Тому на місці робіт жодного захаращення, працювати-одне задоволення, є де розвернутись, і жодних умов для накопичення бруду.
Взагалі ж я терпіти не можу бруд, тому весь процес брудної роботи відбувається в супроводі будівельного пилососа-штроборіз та дриль алмазного свердління обладнані пиловідводом, а по завершенні кожного етапу я проводжу легке прибирання (не все ловить пиловідвід, щось та й пролетить назовні), щоб менше пилу літало в повітрі, та й працювати у чистоті приємніше. Але на захаращених об'єктах з купою меблів прибрати досить проблематично, тож з чистотою не виходить, а тут по всім процесам було легко забезпечити чистоту, не витрачаючи багато часу та зусиль.
Нажаль, в процесі роботи мені було не до фото, та й камеру з машини я чомусь виклав. Тому з камерою я зайшов тільки після завершення робіт, коли вже чекав замовника для розрахунку. Ось що вийшло...
І трохи відео готового результату
Commentaires